Valimiz Gül, “Yeni Termal Tesis İlimize Hayırlı Olsun”

Valimiz Davut Gül, Sıcak Çermik Kaplıcasında kısa süre sonra hizmet vermeye başlayacak olan Bilici Termal Tesisimiz’i ziyaret etti.

 

İşadamı Akif Bilici tarafından yaptırılan ve Mart ayında açılışı yapılması planlanan Bilici Termal inşaatını gezen Valimiz Gül, tesisin son durumu hakkında bilgi aldı.

Türkiye`de ilk defa yerden soğutma uygulaması, termal havuzlar, kür merkezi, aile banyoları, Türk hamamı, buhar banyosu, sauna, oyun salonları, açık hava ve kapalı sinema, alışveriş mağazaları, fitness salonları, çok amaçlı salonlar, kat bahçeleri, spor alanları gibi çeşitli donatıları barındıran tesisi gezen Valimiz Gül, "İlimize güzel bir eser kazandırılıyor. Keyifle, gururla gezdik. Son rötuşlar yapılıyor. İşadamımız Akif beye böylesi önemli bir yatırımı ilimize kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Yeni termal tesis ilimize hayırlı olsun "dedi.

Bölgeye İl Özel İdaresi olarak çeşitli çalışmalar yaptıklarını da vurgulayan Gül, ayrıca ÇETAB olarak termal alanlarda içme suyu ve kanalizasyon sıkıntısının giderildiğini ifade etti. İlkbaharla beraber kanalizasyon ve yağmur hattı çalışmalarının da bitirileceğini vurgulayan Gül, Sıcak Çermik Kaplıcasının imar planının da bakanlık onayından çıktığını ve kesinleştiğini ifade ederek yatırımcıları ilimize davet etti.
 

2016 yılında Sivas'a 640 bin ziyaretçi geldiğini hatırlatan Gül, "2017 yılında bu rakam muhtemelen 700 binin üzerinde olacak. Önümüzdeki yıllarda ise bir milyonun üzerinde ziyaretçi alacağız. Allah hayırlı uğurlu etsin. Bu tesiste 180 kişi istihdam edilecek. Bu tür tesislerle turist sayımızda ciddi anlamda artmış olacak" ifadelerini kullandı. 

VLLK0645
VLLK0645
VLLK0653
VLLK0660
VLLK0652
VLLK0669
VLLK0670
VLLK0678