Sivaslılar Platformu Başkanı Sıcak Çermik´i Ziyaret Etti

Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil ve Sıcak Çermik Bilici Termal Sahibi Akif Bilici ile birlikte Kalın Belediye Başkanı...

 

Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil ve Sıcak Çermik Bilici Termal Sahibi Akif Bilici ile birlikte Kalın Belediye Başkanı Halil Şener’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Platform Başkanı İbrahim Çitil, Avrupalı yatırımcıları Sıcak Çermik’e yatırım yapmaya yöneltmeye çalışacaklarını belirterek, “Yerel yönetimde idareci olmak çok zor. Halk yararına yaptığınız bazı hizmetlerde her kesimi memnun etme imkanınız yok denecek kadar azdır.

Gerek Sivas’ta yaşayan, gerekse gurbette yaşayan Sivaslıların tatillerini kendi memleketlerinde yapmaları için Kalın Beldesi’nde başlatılan ancak kamuoyuna birileri tarafından yanlış aktarılan hizmet aslında gerekli ve bir o kadar da önemli hizmet. Keşke tüm yatırımcılarımız buraya yatırım yapsalar. Sıcak Çermik çok önemli bir termal turizm merkezi olmaya aday. Avrupa’daki yatırımcılarımızın buraya yatırım yapmaları için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kalın Belediye Başkanı Halil Şener ise, “Sıcak Çermik şifalı sularıyla ve kalyonlarıyla ünlü çok eski bir yerleşim birimi. Sıcak Çermik Termal Turizm Havzası’nın Türkiye’nin en önemli termal bölgelerinin başında yer aldığını ancak bu özelliğin bu güne kadar gün yüzüne çıkarılamadığını söyledi.

 

Gerçekleşecek yatırımlarla Türkiye’nin en önemli termal turizm merkezlerinden biri haline gelecek. Önemli olan yapılan bu yatırımlarla ve hizmetlerde halkın yanınızda olması. Kalın halkı da yapılan hizmetleri koruyor ve değerini biliyor” ifadelerini kullandı.