Sivas’a 5 yıldızlı termal otel geliyor

Türkiye’nin zengin termal ve şifalı su kaynakları ile bilinen kenti Sivas sonunda bir beş yıldızlı otele kavuşacak. 

 

Çermik'te kurulacak olan turizm kompleksiyle artık Sivas termal turizmde istenilen payı elde edecek, Avrupa'daki yöre insanı artık uzaklara gitmek zorunda kalmayacak.

 Projenin sahibi daha önce Siv-Yapı ve en son Bahçekent villaları projelerini yürüten Bilici İnşaat. Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, Hollandalı işadamı Fatih Gürcüoğlu ile ikili işbirliği anlaşmaları imzaladı.

 İmza töreninin ardından konuşan Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici "Bu proje Sivas ve bölgesinde termal bir kompleks projenin yapımı olacak. Mevcut projelerde Sivas'ımıza ilk defa yatırım amaçlı Türk kökenli yabancı bir yatırımcı girmiş oldu. Hollanda'da ciddi ve güvenilir bir firma olan Koç Şirketi ile ortak çalışmaktan son derece mutlu ve gururluyuz," dedi.

 Mehmet Akif Bilici, devre mülk ve tatil köyünden oluşacak tesisn 3197 dönüm üzerine kurulacağını ifade etti.

 Yatırımın Sivas için çok önemli olduğunu ifade eden Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil "Bu, Avrupa'da yaşayan Türkler için önemli bir proje. Hollanda'da yaşlılık giderek artıyor. İnsanlar tedavi olmak için yerler arıyorlar," dedi.

 

Koç Sucukları Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Gürcüoğlu ise Sıcak Çermik ilçesindeki potansiyelin şu ana kadar kullanılamadığını belirtti ve "Bu termal projesi Sivas'ımız için bir şans olacaktır. Zira 10 bin kişilik misafirin kalacağı termal bölgenin bu proje ile önü açılmış olacaktır. Ben bu projeyi Hollanda kökenli Sivaslı biri olarak bir kazanım ve avantaj olarak değerlendiriyorum," şeklinde konuştu.