Hollanda´lı İşadamından Sivas´a yatırım

Sivas´ın uzun yıllardır eksikliğini çektiği 5 yıldızlı otel ve devre mülk projesi sonunda gerçekleşme aşamasına geldi.  

 

Sıcak Çermik'e yapılacak bu turizm kompleksiyle artık Sivas termal turizmde istenilen payı elde edecek, Avrupa'daki bölge insanı artık uzaklara gitmek zorunda kalmayacak.

 Projenin sahibi daha önce Siv-Yapı ve en son Bahçekent villaları projelerini yürüten Bilici İnşaat. Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, Hollandalı işadamı Hikmet Gürcüoğlu ile ikili işbirliği anlaşmaları imzaladılar. İmza töreni sonrasında açıklama yapan Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bilici, "Bu proje Sivas ve bölgesinde termal bir kompleks projenin yapımı olacak. Mevcut projelerde Sivas'ımıza ilk defa yatırım amaçlı Türk kökenli yabancı bir yatırımcı girmiş oldu. Hollanda'da ciddi ve güvenilir bir firma olan Koç Şirketi ile ortak çalışmaktan son derece mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Mehmet Akif Bilici, devre mülk ve tatil köyünden oluşacak projenin 12404 metrekare alan üzerine kurulacağını ifade etti.

Yapılacak yatırımın Sivas için oldukça önemli olduğunu ifade eden Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, “Bu, Avrupa'da yaşayan Türkler için önemli bir proje. Hollanda'da yaşlılık giderek artıyor. İnsanlar tedavi olmak için yerler arıyorlar." dedi.

 

Koç Sucukları Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Gürcüoğlu ise Sıcak Çermik bölgesindeki potansiyelin şu ana kadar kullanılamadığını belirterek, "Bu termal projesi Sivas'ımız için bir şans olacaktır. Zira 26.750 kişilik misafirin kalacağı termal bölgenin bu proje ile önü açılmış olacaktır. Ben bu projeyi Hollanda kökenli Sivas'lı biri olarak bir kazanım ve avantaj olarak değerlendiriyorum." şeklinde konuştu.