BİLİCİ TERMALE MÜSİAD’TAN TAM NOT

SİV Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici, 80 milyon dolar yatırımla Sivas’ın gelişimine katkı sağlayacak projeyi anlattı destek istedi. MÜSİAD Başkanlar Kurul ise Bilici Termal projesine tam not verdi. 

 

Sivas’ın önde gelen firmalarından SİV Yapı, şehre 80 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirecek. Bugüne dek Sivas’ta önemli projeler gerçekleştiren firma, şehrin gelişimi ve turizmine katkı sağlamak için hazırladığı 80 milyon dolarlık yatırım zincirinin ilk halkasını Çermik’e kuruyor. 2015’te misafirlerini ağırlamasını beklenen, Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü tesislerini inşa etmeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk ve tek jeotermal ekolojik tesisi olarak bilinen Bilici Termal, Türkiye’de bir ilk olarak yerden soğutma sistemi kullanarak Anadolu’daki inşaat yapılarını çıtasını yükseltecek. Termal projesinin içinde yer alan 1000 yataklı otel kurulması için de çalışmalara devam ediliyor. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Opak, yönetim kurulu üyeleri ve 40 ilin şube başkanları, Sivas’ta MÜSİAD’ın düzenlediği ‘başkanlar kurulu’ toplantısının ardından Bilici Termal’in tesislerini dolaştı.  

ŞEHRE YENİ BİR KONSEPT KAZANDIRDIK

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve başkanlar kuruluna Bilici Termal hakkındaki çalışmalarla ilgili bilgi verdiklerini dile getiren SİV Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici, ”Sivas’ın önümüzdeki yıllarda bir termal bölge olma yolunda nasıl avantajlara sahip olduğunu anlatmaya çalıştık. Şehre yeni bir turizm konsepti kazandırdık. Anadolu’nun en hızlı gelişen şehirlerinden Sivas’a yatırımlarımızla değer katmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bilici Termal ile Anadolu’da inşaat projelerinde bir sembol olacağız ve bu anlamda bir çok ilki gerçekleştireceğiz. Bilici Termal projemizin yanı sıra 60 milyon dolarlık yatırımla inşa edeceğimiz ve şehrin en büyük kompleksi olacak 1.000 yataklı bir de otel projemiz bulunuyor” şeklinde konuştu.